Základní sázkařské desatero


Základní sázkařské desatero
Možná i zarytí ateisté by si vzpomněli na pár přikázání  slavného Desatera. Jedná se totiž o opravdu základní stavební kameny  slušného lidského chování, které naše společnost přijala za vlastní. Možná vás to překvapí, ale podobné desatero najdeme i v kurzovém sázení.
Jedná se o deset základních pravidel, která když budete ctít, stanete se lepšími sázkaři. Těchto 10 přikázání ti pomůže stát se lepším sázkařem.
Na následujících řádcích najdete Desatero sportovních sázkařů. Zkuste se jím řídit a uvidíte, že výsledky se dostaví.


Nepodváděj
 • Tím myslíme sami sebe, případně systém, který používáte. Znáte to asi  taky. Drobná úleva tady a tamhle a najednou máte vítr v peněžence.

Cti své dluhy
 • Dluhy způsobené řetězícími se prohrami byste měli vždy splatit, bez  ohledu na cokoliv jiného. Dokud nebudete patřit mezi lidi, kteří si  zakládají na své reputaci, nemůžete čekat, že se vám svět bude odměňovat  výhrami.
 • Abyste se vyhnuli dluhům, doporučujeme vám řídit se základy správného bankrollu.

Buď připraven na prohry
 • Prohry tu vždycky budou. Čím více se jimi necháte ovlivňovat, tím horší bude váš výsledek.
 • Tip: Lepší výsledky můžete dosáhnout s některými sázkovými strategiemi.

Nevěř pocitům, ale kurzům
 • Kurzy mají velmi dobrý důvod. Jedná se o cenu, která by (nejen  v sázení) měla rozhodovat o vašem nákupu. Proč byste měli uzavírat  nevýhodné obchody?

Uvědom si, že sázkové systémy nejsou bezchybné
 • Sázkové systémy obecně mohou fungovat, ale stejně dobře se může stát,  že vás jednou přivedou na buben. Sázkové systémy byste proto měli brát  s rezervou. Dokonalý sázkový systém prostě neexistuje. A pokud vám někdo  bude tvrdit opak, buď je hloupý, zaslepený, a nebo z vás chce vytáhnout  peníze.

Neodmítej jistý zisk
 • Pokud se vám naskytne příležitost na dobrý value bet, sure bet nebo  zajištění sázky, neváhejte! Jistý zisk je cílem každého sázkaře!

Zapomeň na slepé sázení
 • Když už na něco sázíte, měli byste vědět, na co. A to i přestože se  inspirujete sázkařem, kterému hodně důvěřujete. Jedině tak se vyhnete  případným výčitkám či obviňování v případě, že vaše sázka neuspěje.

Nepodávej podpůrné sázky
 • Když už jednou vsadíte, stůjte si za svou sázkou. Nepodávejte  podpůrné sázky, jako je sázka na první třetinu, nebo na počet gólů atd.  Ve sportu se může stát cokoliv a vy pak nepřijdete o větší množství  peněz. Jedinou výjimku z tohoto pravidla činí zajišťování sázek a další  praktiky, které vám přinesou jistý zisk.

Nezapomínej na správnou etiketu
 • Až příště budeš vystupovat na různých fórech, případně až se vydáš na  návštěvu sázkovky, nezapomeň se slušně chovat. Různé výlevy kvůli tomu,  že se ti nedaří, nebo že si prohrál všechny peníze, nikoho nezajímají.  Skutečně jimi dosáhneš pouze toho, že přijdeš o kamarády.